Makijaż permanentny jako zabieg upiększający

Makijaż permanentny pozwala wydobyć delikatność i naturalność twarzy. Dzięki odpowiedniej technice oraz właściwie dobranej kolorystyce można poprawić kształt brwi nadając im optycznie gęstości. Makijaż permanentny to zabieg dla wszystkich, którzy pragną pokreślić atuty swojej urody.

Metoda ta umożliwia również precyzyjne podkreślenie oczu i wizualne zwiększenie objętości rzęs zwłaszcza na górnej powiece, a także pozwala na zaznaczenie konturu ust i wzmocnienie naturalnego ich koloru oraz optyczne powiększenie.

Makijaż permanentny jako zabieg korygujący

Jako zabieg korygujący defekty niedoskonałości urody, wykorzystywany jest do tuszowania i poprawiania kolorystyki w różnych schorzeniach. Swoje pomocnicze zastosowanie w medycynie znajduje w przypadku:

  • rekonstrukcji łuku brwiowego
  • nierównych lub zdeformowanych, zbyt wąskich ustach
  • zmian skórnych po wcześniej przebytych chorobach
  • zmian po odtwórczych zabiegach (np. rekonstrukcja brodawki sutkowej

Przebieg zabiegu makijażu permanentnego

Prawidłowo wykonany zabieg makijażu permanentnego powinien rozpocząć się od dokładnego przeprowadzenia wywiadu linergistki z klientką. Należy jak najlepiej poznać oczekiwania klientki, jak i stan zdrowia. W naszym salonie, zabieg zawsze jest poprzedzony wypełnieniem przez klientkę formularza, dotyczącego przeciwwskazań do zabiegu. To niezwykle istotne, aby nie wystąpiły żadne skutki uboczne.

Jeśli wszystko przebiegło poprawnie, wizażystka przystępuje do zabiegu. Następuje dezynfekcja miejsca którego dotyczy zabieg. Następnie wykonywany jest kontur, dopasowany idealnie do kształtu twarzy (linia brwi, kontur ust) oraz dobierany właściwy kolor barwnika, Jeśli wszystko jest przygotowane, kosmetyczka aplikuje znieczulenie i przystępuje do właściwej pigmentacji.

Pigmentacja polega na wprowadzaniu barwnika płytko w naskórek to jest na głębokość od około 0,3 mm do 0,8 mm czyli do warstwy podstawnej skóry. Pigment wprowadzany jest w naskórek za pomocą specjalnego urządzenia i sterylnej końcówki zaopatrzonej w cienką igłę.

Makijaż permanentny utrzymuje się średnio od 3-5 lat. Jego trwałość uzależniona jest od typu i grubości skóry oraz indywidualnych cech osoby związanych z przyswajaniem barwnika (jedna skóry przyjmuje barwnik mocniej inna mniej).

Stosowane barwniki

Wszystkie obecnie stosowane w naszym salonie barwniki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Charakteryzują się one wysoką trwałością barwy, są nietoksyczne, bezpieczne dla ludzkiego organizmu i zazwyczaj nie powodują podrażnień skóry czy alergii. Pigmenty stosowane w makijażu permanentnym bezwzględnie powinny zawierać wyłącznie bezpieczne substancje.

Zachęcamy do zapoznania się również z naszymi artykułami: 

Makijaż permanentny - Cennik