Przedłużanie rzęs – co warto wiedzieć

Zbieg przedłużania rzęs, z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej popularny. To niesamowita wygoda, gdyż przedłużane rzęsy nie wymagają już dodatkowego makijażu. Dzięki temu, jesteś w stanie zaoszczędzić w sporo czasu każdego poranka.

Efektami zabiegu przedłużania rzęs są:

  • Zagęszczenie rzęs
  • Wydłużenie
  • Przyciemnienie
  • Optyczne wydłużenie kącików oczu

Rzęsy, które stosujemy w salonie, są całkowicie bezpieczne i wykonane z włókien syntetycznych. W związku z tym, są doskonale wyprofilowane, aby wyglądały jak prawdziwe. Rzęsy syntetyczne mogą mieć różne grubości, długości oraz stopnie podkręcenia. Takie wielokryteriowe dopasowanie, pozwala idealnie dobrać kształt i rozmiar do Twoich naturalnych rzęs. To bardzo ważne, gdyż nieprawidłowe dopasowanie, może obciążyć Twoje rzęsy i narazić je na wypadanie.

Często kosmetyczki podają mylącą informację, że używają rzęs jedwabnych bądź z norek, używając tak naprawdę rzęs syntetycznych, które imitują jedwab. Wyjątkiem są prawdziwe rzęsy z włosia norek syberyjskich, jedyne w 100% naturalne. To najdelikatniejsze i najlżejsze rzęsy dostępne na rynku, jednak dość drogie z powodu sposobu ich pozyskiwania. Są pozyskiwane podczas delikatnego czesania żywych syberyjskich norek hodowlanych. Nie zawierają przez to substancji syntetycznych, barwników i są hypoalergiczne.

Eyelash Extension Procedure. Woman Eye with Long Eyelashes. Lashes. Close up, selected focus.

Czy to bezpieczne?

Zabieg przedłużania rzęs jest z reguły zabiegiem bezpiecznym, pod warunkiem wykonania go u profesjonalnej kosmetyczki w salonie kosmetycznym. W innym wypadku, gdy osoba wykonująca nie zachowa higieny i odpowiedniej dezynfekcji narzędzi, możemy niestety niemiło się zaskoczyć konsekwencjami. W najgorszym wypadku (a jednak niestety ostatnio dość popularnym) możemy zarazić się nawet ciężką do zwalczenia opryszczką oka.

Zachęcamy więc, abyś zadbała o właściwy i przemyślany wybór salonu kosmetycznego. Dowiedz się, jaką opinią cieszy się salon oraz czy posiada odpowiedni sprzęt do sterylizacji i dezynfekcji narzędzi jak autoklaw.

Ile trwa przedłużanie rzęs?

To wszystko zależy od specyfiki Twoich rzęs, m.in. czy są one rzadkie czy gęste. Czas zabiegu uzależniony jest także od tego czy rzęsy przedłużasz po raz pierwszy, czy uzupełniasz je po pewnym czasie.

Przeciętnie, przedłużanie rzęs po raz pierwszy trwa maksymalnie 2h, a uzupełnianie ok. 1-1,5h. 

Ile kosztuje przedłużanie rzęs?

Cena przedłużania rzęs jest uzależniona od materiału rzęs, które będą doczepiane. Zależy też od tego, czy wykonuje je profesjonalna firma kosmetyczna, czy prywatna kosmetyczka. Jednak tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zdecydowanie bezpieczniej jest wybierać jedynie spośród salonów kosmetycznych, gdyż z pewnością posiadają oni wszelki sprzęt i dbają o higienę.

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem przedłużania rzęs w naszym salonie w Krakowie – Nowym Bieżanowie.

Zobacz cennik ⇨